Człowieku, zjedz trawę!

Napisany przez dnia Maj 20, 2016 w Wpisy | 0 komentarzy

Człowieku, zjedz trawę!

Na lekcjach biologii od lat uczy się nas, że człowiek ze względu na brak odpowiedniej budowy układu pokarmowego nie jest w stanie trawić celulozy, co przekłada się bezpośrednio na niemożność spożywania trawy. Tymczasem, z drugiej strony, zwolennicy suplementów, zdrowego trybu życia lub naturalnych produktów podsuwają nam coraz częściej różne rodzaje… właśnie trawy. Co tak właściwie kryje się pod pojęciem trawy jęczmiennej, pszenicznej i cytrynowej?

Więcej

Buty made in Italy – gwarancja doskonałości

Napisany przez dnia Kwi 15, 2016 w Wpisy | 0 komentarzy

Buty made in Italy – gwarancja doskonałości

Zarówno kobiety jak i mężczyźni cenią sobie porządne buty. Co prawda proporcje między wyglądem a praktycznością i wygodą są między nimi różne, jednak ogólnie rzecz biorąc liczy się jakość. Wysoki standard reprezentują z pewnością firmy włoskie, które od lat zajmują się produkcją ekskluzywnego obuwia.

Więcej

Praca dla najlepszych fotografów

Napisany przez dnia Kwi 14, 2016 w Wpisy | 0 komentarzy

Praca dla najlepszych fotografów

Jeżeli udało Ci się trafić na ten tekst, to na pewno przez to, że w wyszukiwarce wpisywałeś lub wpisywałaś hasła typu “Jak zarobić na fotografii” czy inne temu podobne. Jeżeli rzeczywiście marzysz o tym, żeby znaleźć pracę, jako fotograf, to mam dla Ciebie dwie wieści – jedna jest bardzo dobra, druga niekoniecznie. Od której powinienem zacząć?

Więcej

Święte miasto Krymskie – Sewastopol

Napisany przez dnia Kwi 3, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Święte miasto Krymskie – Sewastopol

Sewastopol to miasto, które leży w południowej części Półwyspu Krymskiego. Od marca 2014 roku jest tematem sporów pomiędzy Rosją a Ukrainą. Pierwsze budynki stanęły tam już w 1783 roku. Wtedy Zatoka Achtiarska była jeszcze praktycznie nie zamieszkała. Stawianiem budowli zajmowali się marynarze z Rosji i Ukrainy. Spełniali oni rozkazy carycy Katarzyny II. Stwierdziła ona, że to właśnie w tym miejscu stanie baza Floty Czarnomorskiej. Sewastopol w połowie wieku XIX stał się jednym z wyjątkowo ważnych miejsc na Krymie.

Więcej

Zakup auta – na co zwrócić uwagę?

Napisany przez dnia Mar 16, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Zakup auta – na co zwrócić uwagę?

Posiadanie własnego samochodu, może być ogromnym ułatwieniem. Niejednokrotnie zdarza się, że miejsce pracy, znajduje się w dość dużej odległości od miejsca zamieszkania. Poruszanie się komunikacją miejską, często wiąże się z oczekiwaniem na przyjazd danego środka komunikacji. Godziny rozkładu jazdy nie zawsze zgadzają się z godzinami pracy, dlatego wiele osób musi wstawać znacznie wcześniej, aby być w miejscu pracy na czas.

Więcej

W trosce o bezpieczeństwo oraz higienę pracy

Napisany przez dnia Mar 4, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

W trosce o bezpieczeństwo oraz higienę pracy

Szkolenia BHP są czynnościami koniecznymi, wymaganymi przez prawo. Każdy pracodawca musi zapewnić osobie zatrudnianej przyswojenie odpowiednich aspektów bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Prawo przewiduje dwa rodzaje tego typu szkoleń – wstępne oraz okresowe. Warto potraktować temat ten poważnie, aby w razie ryzyka pracownik potrafił poradzić sobie z zagrożeniem. Czym charakteryzuje się oraz jakie kwestie porusza każdy rodzaj szkoleń BHP?

Więcej

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem

Napisany przez dnia Lut 18, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem

Dla wielu ludzi, niezależnie od ich wieku, wizyta u dentysty zawsze jest nieprzyjemną sytuacją i często starają się ją odwlekać tak długo, jak to tylko jest możliwe. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest regularne dbanie o zęby oraz systematyczne kontrole, jednak czasem mimo tego pojawia się ból zęba i wizyta staje się konieczna.

Więcej